Szkoła Podstawowa w Krasnej

• Kartka z kalendarza

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha. Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą

W nawiązaniu do obchodzonego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka, przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję przyjrzeć się bliżej specyfice tej ciekawej profesji.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych, podczas których dowiedziały się, na czym polega praca strażaków, poznały nazewnictwo specjalistycznego sprzętu strażackiego oraz brały udział w zajęciach ruchowych. Nie zabrakło również elementów kodowania oraz tematycznych prac plastycznych.

Poznane informacje dzieci mogły także ujrzeć w praktyce – w prawdziwym życiu – podczas wizyty w Remizie Strażackiej w Krasnej. Panowie Strażacy zaprezentowali zainteresowanym dzieciom profesjonalne stroje strażackie oraz elementy sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Dzieci miały także okazję wsiąść do prawdziwego samochodu strażackiego i przez moment poczuć atmosferę tego wyjątkowego zawodu.

Wizyta w Remizie Strażackiej oraz zajęcia teoretyczne pozwoliły najmłodszym zrozumieć, że praca strażaków jest niebezpieczna, lecz przede wszystkim bardzo ważna i potrzebna.

J.K.