Szkoła Podstawowa w Krasnej

Sprzątanie świata

Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do akcji Sprzątania Świata.  To już 28 tego typu akcja. Tegoroczne hasło kampanii „Sprzątnie Świata –Polska 2021” brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Sprzątali najmłodsi - przedszkolaki i klasy starsze. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska jak również promowanie ograniczenia wytwarzanych odpadów.

W akcji Sprzątanie Świata – Polska nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Tegoroczne hasło szczególnie zachęca do podejmowania działań, dzięki którym ograniczymy ilość wytwarzanych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska.

Zaopatrzeni w rękawiczki i worki poszliśmy sprzątać nasz bliski świat. Jak widać na zdjęciach, nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko  i nie śmiecić. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim wszyscy zrozumiemy, jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia.

A.K