Szkoła Podstawowa w Krasnej

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W dniu 8 września 2022 r. przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komisariatu Policji w Korczynie. Głównym tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpieczeństwa w  ruchu drogowym  jak również przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.  Nasi Goście zwrócili uczniom uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Policjanci przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas przebywania w domu bez opieki dorosłych, odnieśli się między innymi do prawidłowego zachowania w kontaktach z obcymi oraz przypomnieli o stosowaniu „zasady ograniczonego zaufania”. Ponadto policjanci przypomnieli uczniom, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomością numerów alarmowych, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.
Policjanci zaprezentowali swoje wyposażenie, czym zachwycili szczególnie młodsze dzieci. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

A.K.