Szkoła Podstawowa w Krasnej

Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!

28 września przedszkolaki obchodziły Dzień Jabłka. Każde dziecko przyniosło do przedszkola dwa jabłuszka. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od rozmów na temat wyglądu, kolorów, kształtu oraz smaku jabłka. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto jeść te owoce. Uważnie słuchały o tym, że spożywając jabłka, oczyszczamy organizm z substancji toksycznych, regulujemy pracę układu pokarmowego oraz dostarczamy organizmowi dużą dawkę witaminy C.

W tym dniu wszystkie zabawy dotyczyły jabłek. Przedszkolaki zatańczyły „jabłkowy taniec” śpiewając piosenkę pt: „Małe czerwone jabłuszko”. Wykonały piękne prace plastyczne. Nie zabrakło także zadań matematycznych takich jak przeliczanie jabłek oraz porównywanie ich wielkości. Na koniec wszystkie dzieci jadły jabłka, a chętne przedszkolaki miały okazję skosztować pieczonego jabłka z czekoladą.

Mamy nadzieję, że ten „jabłkowy dzień” zachęci wszystkie dzieci do sięgania po owoce.

L.Ł.