Szkoła Podstawowa w Krasnej

Dzień Samorządności Szkolnej

Tradycyjnie już w naszej szkole wraz z nadejściem wiosny obchodziliśmy  Dzień Samorządności Szkolnej. Starsi uczniowie, którzy w tym dniu przejęli rządy w szkole, przygotowali ciekawe zajęcia dla młodszych koleżanek i kolegów. Mimo nie najlepszej aury za oknem w szkole zrobiło się bardzo kolorowo, gdyż uczniowie poszczególnych klas ubrali się w ten sam, przydzielony im kolor. W pięknej scenografii przywoływaliśmy też panią Wiosnę. Nie zabrakło słomianej marzanny związanej ze starosłowiańskim obrzędem pożegnania zimy i powitania wiosny, o którym przypomniała nam koleżanka z klasy ósmej. Podziwialiśmy urocze wiosenne fryzury, nakrycia głowy  i kreacje zaprezentowane przez uczestników ogłoszonych przez Samorząd Uczniowski konkursów. Odbył się również konkurs na najładniejszy wiersz o wiośnie i międzyklasowy na najciekawsze zobrazowanie Wiosny.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i za wzięcie udziału w zaproponowanych przez Samorząd Uczniowski aktywnościach. Rodzicom bardzo dziękujemy za pyszną pizzę.