Szkoła Podstawowa w Krasnej

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach realizacji akcji "Bezpieczna droga do Szkoły" dnia 3 września 2020r. naszą szkołę odwiedzili  funkcjonariusze z Posterunku Policji w Korczynie. Nasi Goście mówili na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Na koniec spotkania, miła niespodzianka, nasi Goście wręczyli wszystkim dzieciom opaski odblaskowe.

Serdecznie dziękujemy Panom policjantom za tę pouczającą prelekcję. Mamy nadzieję, że dzieci będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa, których z uwagą wysłuchały.

JK