Szkoła Podstawowa w Krasnej

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

We wtorek 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Głośne czytanie przynosi wiele korzyści na każdym etapie rozwoju dziecka, tworząc silną więź emocjonalną. Książki stanowią źródło nowych doświadczeń językowych, poszerzając wiedzę o świecie, pomagają odnosić dzieciom sukcesy w szkole. Czytanie doskonale wpływa na poprawę koncentracji, ułatwiając naukę, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia oraz jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Nasza szkoła również wzięła aktywny udział w wydarzeniu i każda klasa wraz z wychowawcą głośno czytała wybraną pozycję. Na każdym z klasowych spotkań mówiliśmy o tym, jaki pożytek płynie z głośnego czytania i gorąco zachęcaliśmy do takiej formy spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że zajęcia wpłyną znacząco na wzrost czytelnictwa i wypożyczeń książek w naszej bibliotece!

J.K.