Szkoła Podstawowa w Krasnej

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klasy pierwszej. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w krótkim programie artystycznym. Ze względu na czas pandemii występ oklaskiwali tylko przybyli na uroczystość rodzice.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem ślubowały:
,,Być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”
W ten sposób pierwszaki zostały oficjalnie włączone do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnej.
Pierwszoklasiści zostali również oficjalnie przyjęci do biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie wspaniale. Następnie uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Następnie koleżanki z klasy ósmej życzyły pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniły o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również rodzice. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w szkole.

E.B.