Szkoła Podstawowa w Krasnej

DZIEŃ DRZEWA

Witamy dzieci pięknym lesie- już nowinę echo niesie,

że Święto Drzewa dzisiaj mamy, więc świętować zaczynamy!!

W poniedziałek 12 października przedszkolaki z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego świętowały Międzynarodowy Dzień Drzewa. Nie tylko w tym dniu, ale także przez cały tydzień przedszkolaki brały udział w zajęciach związanych z tematyką drzew. Poznały między innymi budowę drzewa, dowiedziały się co zawdzięczamy drzewom, oraz jakie dary od nich otrzymujemy. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać wybrane drzewa liściaste i iglaste, klasyfikowały liście, liczyły, porównywały liczebność zbiorów. Starszaki próbowały swoich sił z kodowaniem obrazków. Nie obyło się też bez wesołych konkurencji sportowych, jak również zabaw ruchowych. Ponadto każda z grup wykonała jesienne drzewa różnymi technikami. Na zakończenie cyklu zajęć każde dziecko posadziło swojego kasztana w doniczce. To był niezwykle pracowity tydzień.

K.R