ŚLADAMI HISTORII
PRZED ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada cała nasza szkoła udała się na wycieczkę dydaktyczno – wychowawczą do Krosna i Żarnowca.

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych przeprowadzonych w krośnieńskim Muzeum Rzemiosła . Klasy 0-3 wysłuchały lekcji na temat zaś starsi uczniowie mieli okazje poznać dokładniej zwyczaje i obyczaje podkrośnieńskich wsi. Spacerując po rynku, opowiadaliśmy o historii Krosna. Poznaliśmy, jak wyglądał niegdyś krośnieński rynek. Z zainteresowaniem zwiedziliśmy kościół Trójcy Przenajświętszej, kościół o. Franciszkanów, o. Kapucynów. Opowiadaliśmy legendy krośnieńskie. Potem pojechaliśmy do Żarnowca, gdzie znajduje się Muzeum Marii Konopnickiej.To miejsce prawdziwie naznaczone duchem narodowym. Dworek – w którym mieszkali polscy patrioci, potem oddany Marii Konopnickiej – poetce, pisarce, kochającej prosty lud i Ojczyznę. Z przejęciem obejrzeliśmy ten stary, ale jakże dostojny i drogi Polakom dom. Wiele tu dowiedzieliśmy się o życiu i twórczości autorki znanych nam od najmłodszych lat utworów. Wróciliśmy do Krasnej ze świadomością, jak wiele skarbów narodowych znajduje się w naszej okolicy.