ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja w naszej szkole odbył się sejmik uczniowski, którego tematem była rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja. Uczniowie starsi z klas IV - VI przedstawili znaczenie pierwszej nie tylko w Polsce ale także w Europie Ustawy Rządowej – Konstytucji. Młodsi, którzy nie znają jeszcze dobrze historii naszego kraju, mieli okazję dowiedzieć się jak ważnym dla Polski i Polaków było to wydarzenie. Zazwyczaj nudzą nas różnego rodzaju apele, uroczystości, rocznice, ale pamiętamy, że naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. W uroczystym apelu wystąpili również nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego recytując wiersze patriotyczne.
W tym dniu odbył się także konkurs historyczny. W klasach starszych tematem była „Konstytucja 3 – maja i jej twórca Hugo Kołłątaj”, którego obchodzimy w tym roku dwusetną rocznicę śmierci. Młodsi uczniowie wykonywali flagę państwową, której święto obchodziliśmy 2 maja. Do pierwszego konkursu przystąpiło 10 chętnych uczniów z klas IV – VI. Najlepszym okazał się uczeń klasy VI - Paweł Kiełbasa, Madzia Leśniak – uczennica kl.VI i Marcin Majcher – uczeń kl. IV zajęli II miejsce, natomiast Agnieszka Kiełbasa – uczennica kl. V zajęła III miejsce. W młodszych klasach wyróżnione zostały Klaudia Stodolak, Natalia Jaśkiewicz oraz Sylwia Cynar wszystkie z klasy III.

G R A T U L U J E M Y W S Z Y S T K I M U C Z E S T N I K O M !!!