< SZKOŁA, KRASNA <title>SZKOŁA, KRASNA, PODSTAWÓWKA

ZABAWA ANDRZEJKOWA 2010

,,Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” – z przysłowiami, zwyczajami, wróżbami oraz wieloletnimi tradycjami związanymi z Andrzejkami uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się podczas imprezy, która odbyła się 22 listopada 2010 roku.
Zabawę zorganizowała grupa wolontariuszy wiernie angażujących się w życie naszej placówki już od wielu lat. Uczniowie klas 0-III mieli okazję dowiedzieć się interesujących wiadomości na temat tradycji zabaw andrzejkowych, poznać prawdziwą ideę i przesłanie tego dnia. Rozmowy z wolontariuszami okazały się być nie tylko rozrywką, ale i nauką. Nie mogło zabraknąć również andrzejkowych wróżb, np. lania wosku.
Zabawy tego typu umożliwiają integrację uczniów, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają przyjemnie i kreatywnie spędzić czas. Wolontariusze przygotowali dla uczniów mnóstwo zabaw i konkurencji. Podsumowaniem pełnych wrażeń zajęć była zabawa przy muzyce.