OGÓLNOPOLSKI
SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

W czwartek 31 marca 2011 r. o godz. 900 odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z wydawnictwem Operon. W naszej szkole test pisało 8 uczniów. Uczniowie odpowiadali na pytania w arkuszu pt. Dzielni jak Gutek. To właśnie Zbigniew Gutek Gutkowski – polski żeglarz biorący udział w regatach oceanicznych dookoła świata był inspiracją sprawdzianu dla trzecioklasistów.
Tekst opowiadał o zabawie rodzeństwa w żeglarstwo. Chłopcy wyobrazili sobie, że dywan w ich pokoju to ocean, a oni żeglują po jego wodach. Zabawę uatrakcyjniały papierowe łódki i latarnia morska zbudowana z klocków. Marzenia chłopców o żeglarstwie spełniają się, ponieważ tata postanawia zapisać ich na kurs żeglarski. Po przeczytaniu tekstu uczniowie odpowiadali na 25 pytań, które sprawdzały umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz logiczne myślenie. Na koniec uczniowie pisali krótkie wypracowanie na temat: Kim chcę zostać, jak dorosnę. Czas sprawdzianu (2 razy po 45 minut) odmierzała sympatyczna myszka – maskotka.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy wysokich wyników i wiele satysfakcji z posiadanej wiedzy.