,, JESTEM STĄD”

27 czerwca 2012r. uczniowie klasy IV i V udali się po raz drugi w tym roku szkolnym w ramach realizacji programu edukacji regionalnej „ Jestem stąd” do Krosna.

Najpierw zwiedzili Starostwo Powiatowe. Dokładnie zostali zapoznani z pracą tej instytucji i oprowadzeni po różnych urzędach mieszczących się w Starostwie. Spotkali się ze starostą krośnieńskim panem Janem Juszczakiem. Uczniowie i nauczyciele gorąco dziękują za serdeczne przyjęcie i przekazaną wiedzę.

W Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ,podczas których wzbogacili swą wiedzę o faunie i florze regionu.

Obejrzeli wystawy w Muzeum Podkarpackim i poszerzyli nabyte dotąd wiadomości o historii Krosna i okolic.

Z historią ZHP i działalnością tej organizacji zapoznali się w Piwnicy PodCieniami , podczas zwiedzania czasowej wystawy.

Na koniec udali się do Kopytowej, by na chwilę zagościć w staropolskim dworku szlacheckim i posłuchać opowieści o życiu jego mieszkańców.