OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ
WIEDZY POŻARNICZEJ

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Organizatorem OTWP jest zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP PR, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wielu innych instytucji związanych z ochroną środowiska oraz zwalczaniem klęsk żywiołowych.
W dniu 3 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do OTWP. Szkołę na szczeblu gminnym będą reprezentować: Paweł Kiełbasa - kl. IV, Damian Hajnas kl. V, Łukasz Włodyka kl. VI.

Linki do stron poświęconych przygotowaniu się do OTWP . Wiele innych materiałów znajdziesz wpisując w dowolnej wyszukiwarce "OTWP".

strona Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P. w Bochni
strona poświęcona przygotowaniu do OTWP
przykładowe testy  (Międzyrzec Podlaski)