XIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Jak co roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Przybliża dzieciom i młodzieży przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.
Zwycięzcami etapu szkolnego zostali:
Dawid Ziobro uczeń kl. IV
Konrad Cynar uczeń kl. IV
Paweł Kiełbasa uczeń kl. VI
Wymienieni uczniowie reprezentowali  naszą szkołę w eliminacjach gminnych.

Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został uczeń naszej szkoły Paweł Kiełbasa. Paweł reprezentował gminę w eliminacjach powiatowych XIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się dnia 29 kwietnia 2011 r. w Iwoniczu.

Do eliminacji powiatowych przystąpili finaliści etapów gminnych. Pierwszą częścią turnieju był test pisemny, zawierający 40 pytań, na które w czasie 45 minut, uczestnicy musieli odpowiedzieć na podstawie posiadanych wiadomości nt. ochrony przeciwpożarowej i działalności ochotniczych straży pożarnych. Do finałowego etapu turnieju zakwalifikowało się po 5 uczestników, którzy uzyskali najwyższe ilości punktów w etapie pisemnym - wśród nich był Paweł. Po przedstawieniu wyników etapu pisemnego, uczestnicy eliminacji odpowiadali na te same pytania w danej grupie wiekowej, przed komisją sędziowską złożoną ze strażaków Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Odpowiedzi ustne zadecydowały o zajęciu ostatecznych miejsc w powiatowym finale OTWP. Na 12 możliwych do uzyskania  punków Paweł zdobył aż  10. Zajął III miejsce.

GRATULUJEMY