< SZKOŁA, KRASNA <title>SZKOŁA, KRASNA, PODSTAWÓWKA

PIERWSZA POMOC

Dnia 30 listopada  2010r. do naszej szkoły zawitała zaprzyjaźniona grupa wolontariuszy. Tym razem młodzi ludzie przygotowali dla uczniów klas IV-VI lekcję udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach teoretycznych. Kolejnym etapem zajęć był pokaz czynności wykonywanych w ramach pierwszej pomocy. Po wnikliwej obserwacji uczniowie mieli szansę samodzielnie spróbować wykonać czynności wchodzące w zakres pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia na fantomach pozwoliły uczniom wczuć się w powagę sytuacji, oswoić z udzielaniem pierwszej pomocy – w praktyce.
Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy umożliwiły uczniom zdobycie praktycznych umiejętności ratowania ludzkiego życia w chwili zagrożenia oraz pomogły im przełamać bariery lękowe, przygotowując młodych ludzi do poprawnego udzielania pierwszej pomocy w późniejszym, dorosłym życiu.