ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

W czwartek 29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się andrzejki.
Zgodnie ze zwyczajem, nie zabrakło radosnych zabaw oraz tradycyjnych wróżb, do których zaprosiliśmy również uczniów pierwszej klasy. Wspólnie wróżyliśmy lejąc wosk czy losując przedmioty, które ukazać miały, czym uczniowie będą zajmować się w przyszłości. Z kolei imiona przyszłej żony czy męża „poznaliśmy” przekłuwając kartonowe serce, po którego drugiej stronie wypisane zostały różne imiona. Nie zabrakło również tradycyjnego układania butów w stronę drzwi.
Zabawom i wróżbom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i frajdy, a także tańce przy muzyce. Na zakończenie zabawy andrzejkowej uśmiechnięci uczniowie zostali zaskoczeni słodką niespodzianką.
Andrzejkowe wróżby dostarczyły nam wiele radości i mimo, że kiedyś traktowane poważnie, dziś stanowią dla nas przypomnienie ludowych tradycji oraz źródło doskonałej zabawy.

JK