,,POZNAJMY I CHROŃMY NIETOPERZE”

5 października 2018 roku na terenie gminy Korczyna odbyła się impreza pod tytułem „Noc Nietoperzy – Poznajmy i chrońmy nietoperze”. Organizatorem  ,,NocY Nietoperzy”, był Społeczny Komitet Organizacyjny składający się przedstawicieli Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, Gminy Korczyna, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiej Akademii Nauk, Lasów Państwowych, Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie oraz Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.
Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody oraz dostrzeganie niezwykłych detali na przykładzie nietoperzy, rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody, a także kształtowanie świadomości ekologicznej.
Na konkurs wpłynęło prawie 200 prac ponieważ uczestnikami były dzieci i młodzież aż z trzech powiatów: krośnieńskiego, brzozowskiego i jasielskiego.
Spośród prac zgłoszonych przez naszą szkołę przyznano trzy nagrody.

Wyróżnienia specjalne:

od dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych w Krośnie Łukasza Piróga  otrzymali  Dominik Rymarz i Wiktoria Węgrecka

A od Wójta Gminy Korczyna Jana Zycha - Dariusz Węgrecki

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH OSIĄGNIĘĆ!