SADZENIE ŻONKILI - SYMBOLI NADZIEI

Żonkil symbolem nadziei… Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie - odrodzenie, a dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

Uczniowie naszej szkoły  zasadzili cebulki żonkili - kwiatów, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Żonkilowe pola, które zakwitną wiosną, będą służyć jako widoczny dar dla tych, którym nieobojętne jest cierpienie osób chorych.

Wiosną 2017 r nasi uczniowie, jak co roku, wezmą udział w kolejnej edycji Krośnieńskich Pól Nadziei. Za zaangażowanie i udział w VIII akcji nasza szkoła otrzymała podziękowanie, które jest dla nas motywacją działania na rzecz ludzi cierpiących.

Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, ma przypominać o ludziach cierpiących.

AK