XVI DZIEŃ PAPIESKI
 „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”

Dnia 12 października w naszej szkole obchodzony był XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uroczystości odbyły się w kościele parafialnym. Na godz. 11.00 cała szkoła udała się do kościoła parafialnego. Na początku dzieci z klas IV – VI przedstawiły program słowno muzyczny przygotowany z pomocą nauczycieli muzyki i religii. Dzieci przedstawiły fragmenty nauczania św. Jana Pawła II na temat Bożego miłosierdzia.
Następnie Ks. Proboszcz odprawił Mszę św. W homilii odwoływał się do świadectwa życia i pięknego nauczania naszego świętego Rodaka. Wspomniał też o wzniosłej inicjatywie: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
Na zakończenie Pani Dyrektor uroczyście, ciepło i serdecznie podziękowała w imieniu całej społeczności szkolnej Księdzu Proboszczowi za osiemnaście lat pięknej i ofiarnej posługi katechetycznej w naszej szkole.

Andrzej K

Various photographs that I'd like to share on the Web.