ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.
Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dlatego już po raz trzeci - 8 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”.
Dla wszystkich uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie. Śniadanie, które miało dać wszystkim moc czyli energię do pracy, nauki i zabawy.
Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie zapoznali się również z organizacją tego dnia. Przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania oraz reguły zachowania się przy stole. Następnie z entuzjazmem wszyscy uczestniczyli w przygotowywaniu śniadania. Na stołach pojawiły się owoce, kolorowe warzywa, wieloziarniste pieczywo, sery, wędliny, masło, jajka, płatki, ryby.
Dzieci potrafiły dzielić się produktami, pracować wspólnie, zgodnie i według wcześniej ustalonych zasad. Nie bały się próbować nowych smaków. Kanapki były pyszne, urozmaicone i niecodzienne. Przypominały kotki, myszki ,motylki i kwiatki .Na stole pojawił się nawet ogórkowy smok. Zadowolone z wyników swojej pracy dzieci zasiadły wspólnie do śniadania.
To była niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu śniadania.

EB