SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata jest międzynarodową kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składania jest zachęcenie innych do wyrzucania śmieci w odpowiednie miejsca.
W Polsce sprzątanie świata odbywa się co rok, począwszy od 1994 roku. Opiekę nad tą akcją objęła Fundacja Nasza Ziemia. Uczestniczy w niej młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.
W tym roku akcja „ Sprzątania Świata” odbywała się w dniach 16-18 września. Hasłem XXIII edycji było „Podaj dalej- drugie życie odpadów”.
W naszej szkole akcja ta miała miejsce 15 września 2016r. Na co dzień musimy sprzątać swoje otoczenie, a szczególnie starać się nie śmiecić. Nie dbając o porządek wokół siebie, możemy się obudzić na WIELKIM ŚMIETNISKU.
Akcję zorganizowali członkowie LOP. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie. Młodsi sprzątali obejście szkoły oraz najbliższe przystanki. Starsi zbierali śmieci na stadionie oraz wzdłuż drogi do lasu. Na zakończenie uczniowie zapalili ognisko.

BP