WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniu 6 czerwca przeżyliśmy wspaniałą przygodę – byliśmy uczestnikami wycieczki turystyczno-krajoznawczej do Zakopanego. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy w długą podróż.
Pierwszym etapem naszej wycieczki był tor saneczkowy typu alpine coaster w Kluszkowcach. Nasi uczniowie mogli tu poczuć, dosłownie, wiatr we włosach i wyszaleć się do woli. Co tu mówić, nawet niektórym opiekunom udzieliła się aura szaleństwa i skusili się na jeden zjazd.
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach - miejsca, z którym nieodparcie kojarzy się postać Jana Pawła II. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik naszego Wielkiego Rodaka przed wejściem do Sanktuarium.
By móc podziwiać panoramę Tatr oraz leżące u ich podnóża miasto wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch i przeszliśmy na Gubałówkę. Podczas spaceru pogoda nam sprzyjała, więc ze szczytu mogliśmy podziwiać wspaniałe górskie widoki. Niezapomnianą atrakcją był zjazd kolejką linowo-terenową z Gubałówki.
Na koniec naszego pobytu w Zakopanem obejrzeliśmy Wielką Krokiew - największą skocznię narciarską w Polsce. I tu też były emocje- wyjazd na skocznię okazał się dla niektórych nie lada wezwaniem.
Przed wyjazdem do Zakopanego martwiliśmy się o pogodę, ale ta okazała się być wymarzona, bez upału. Z pewnością nigdy nie zapomnimy tej wycieczki.
Późnym wieczorem bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.

AK