RYCERZE W NASZEJ SZKOLE

Dobry chrześcijanin, wierny, oddany Bogu i Ojczyźnie, także władcy i … damie serca, ponadto honorowy, odważny, stanowczy i nieugięty ale nader sprawiedliwy i szlachetny, dbający o sławę, szukający przygód, mający ogromny szacunek do kobiet, gotów do ochrony ich czci… - oto RYCERZ – człowiek w zbroi kolczej lub płytowej, z mieczem, kolczugą, hełmem na głowie, włócznią i tarczą.
9 marca br. grupa artystyczna Rekonstrukto przybliżyła naszym uczniom życie i obyczaje średniowiecznego rycerza. Zawód ten przynosił co prawda sławę i zaszczyty ale życie przyszłego rycerza zaczynało się od długiego i trudnego terminowania. Uczestnicy pokazu mogli wziąć udział w ceremonii pasowania giermka na rycerza, zobaczyć fragment rekonstruowanej walki oraz podziwiać średniowieczną broń, która okazała się jednak znacznie cięższa niż niektórzy sadzili.