POLA NADZIEI

Z każdym dobrym człowiekiem na tym świecie
Wstaje słońce nadziei.
(Phil Bosmans)

17 kwietnia b.r. w Niedzielę Palmową uczniowie z klas IV - VI, już po raz szósty, kwestowali na rzecz Hospicjum w Krośnie. Zebrane pieniądze przeznaczone są dla osób umierających na choroby nowotworowe. I tym razem również mieszkańcy nie zawiedli. Bardzo chętnie wrzucali ofiarny grosz do puszek, otrzymując w zamian papierowego żonkila – symbol nadziei, wykonanego własnoręcznie przez dzieci. Pocieszający jest fakt, że wśród społeczeństwa z naszego najbliższego otoczenia znajduje się tyle ludzi dobrej woli, którzy w okresie wzmożonych wydatków związanych chociażby ze zbliżającymi się świętami, okazują tym gestem akt miłosierdzia dla drugiego człowieka. Dzielmy się z innymi i uczmy się dzielić.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.