XVI POWIATOWE ELIMINACJE  XXXVII EDYCJI OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

25 marca w Rymanowie odbyła się 37 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom". Po rozgrywkach szkolnych i gminnych przyszedł czas na powiatowe. Uczestnikami eliminacji byli uczniowie szkół, którzy wcześniej w eliminacjach gminnych organizowanych na terenie naszego powiatu zajęli w swoich grupach pierwsze miejsca, osiągając jednocześnie najlepsze wyniki w grupach wiekowych. Do rywalizacji łącznie przystąpiło 33 uczestników reprezentujących 11 gmin powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna. Głównym celem Turnieju jest popularyzowanie zasad bezpieczeństwa w życiu naszego lokalnego społeczeństwa poprzez upowszechnianie wiedzy i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii i znajomości zasad ratownictwa.
Formuła Turnieju określa, że uczestnicy eliminacji w pierwszym etapie udzielają odpowiedzi pisemnych w formie testu, a po krótkiej przerwie, gdy komisja oceniała prace pisemne, młodzież udała się na wycieczkę do Huty Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie Po powrocie do szkoły uczestnicy Turnieju wraz z opiekunami, oglądali pokaz ratownictwa medycznego.
Naszą Gminę i Szkołę reprezentowała Urszula Bober. Chociaż Ula nie znalazła się wśród zwycięzców gratulujemy jej bardzo dobrych wyników w konkursie.