ZAWSZE MIEJ CZAS NA ZDROWIE

Pod takim hasłem 25 maja 2014 roku obok Domu Strażaka w Krasnej odbył się piknik rodzinny. Jak co roku od kilku lat organizatorami imprezy byli Wójt gminy Korczyna Jan Zych, Szkoła Podstawowa w Krasnej i Rada Rodziców.
W tym roku można było, jak zwykle, wspaniale się zabawić, ale i wiele nauczyć. Szkoła Podstawowa w Krasnej bowiem dołączyła do programu tegorocznego pikniku działania wynikające z zadań trzeciej edycji projektu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ, który realizuje. Celem projektu jest promowanie idei zdrowego życia, właściwego odżywania i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Zatem wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć dietetyka - porad udzielała mgr Elżbieta Rymar, fizjoterapeuty - wiedzą dzieliła się mgr Paulina Chmielowska.
Swoją obecnością zaszczycili imprezę znani sportowcy – biegacz dlugodystansowy Hubert Wierdak, wicemistrzyni Polski juniorek w łucznictwie sportowym Marzena Stupkiewicz a także biathlonista Łukasz Szczurek- olimpijczyk, złoty medalista mistrzostw świata juniorów. Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczyli ratownicy medyczni – studenci z grupy wolantariackiej Projektor z Rzeszowa. Uczniowie SP w Krasnej wskazywali na walory zdrowotne owoców i warzyw. Chętni mogli obejrzeć filmy edukacyjne o tematyce prozdrowotnej. Tak więc idea propagowania zdrowego stylu życia dominowała podczas tegorocznego pikniku, ale nie obyło się oczywiście bez typowo piknikowego szaleństwa.
Porywające dźwięki melodii w wykonaniu zespołu muzycznego zachęcały do zabaw ruchowych i tańca. Dzieciom wiele radości sprawili wolontariusze z Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, organizując dla nich ciekawe zajęcia. Najmłodsi mieli okazję poszaleć na trampolinie i dmuchanych zjeżdżalniach.
Zebrani obejrzeli też wzruszający program artystyczny, który uczniowie SP w Krasnej zadedykowali Mamom w związku z ich świętem. Koło Gospodyń Wiejskich i Rodzice uczniów przygotowali dla uczestników imprezy wiele smakołyków.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego udanego Pikniku Rodzinnego połączonego z Festynem Zdrowia.