Występ naszych uczniów podczas spotkania delegacji wieńcowych z terenu gminy Korczyna zorganizowanego w Krasnej przez GOK

8 maja 2014 roku w Domu Strażaka w Krasnej spotkały się przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Korczyna, sołtysi, członkowie Rady Programowej przy GOK-u, grupa obrzędowa działająca przy SP w Krasnej, a także nasza społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Wójt Jan Zych i dyrektor rzeszowskiego Muzeum Etnograficznego Damian Drąg, który mówił o tradycyjnych wieńcach dożynkowych.
Najmłodsza „grupa obrzędowa” z Krasnej, naśladując troszkę tutejszych dorosłych miłośników folkloru, zaprezentowała się w obrzędzie „Na świętego Wojciecha”. Dzieci przygotowywały to przedstawienie podczas zajęć organizowanych w szkole w ramach kółka folklorystycznego, gdzie poznają regionalne obyczaje, zwyczaje i obrzędy ludowe, uczą się gwary. Ten pierwszy tego rodzaju występ przed dość liczną widownią był dla nich nowym doświadczeniem. Jednak mimo, że czuli tremę – nie tylko przed gośćmi, ale i przed bardzo życzliwą im grupą obrzędową współpracującą z naszą szkołą – nie ulegli jej. Wspaniale wcielili się w przydzielone im role: krzątali się w chałupie i obejściu, ciężko pracowali w polu, a wieczorem po robocie pięknie grali i śpiewali.
Nasi młodzi artyści otrzymali gromkie brawa, wiele ciepłych słów i pyszne ciasto, którym wszystkich ugościły Mamy .