SPRZĄTANIE ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE

Sprzątanie Świata jest międzynarodową kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem , ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składania jest zachęcenie innych do wyrzucania śmieci w odpowiednie miejsca.
Akcja ta została zapoczątkowana w Australii 1989 roku . Wówczas 40 tys. mieszkańców Sydnej wzięło udział w sprzątaniu portu. Już rok później objęła całą Australię. W Polsce sprzątanie świata odbywa się co rok, począwszy od 1994 roku. Opiekę nad tą akcją objęła Fundacja Nasza Ziemia. Uczestniczy w niej młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.
W tym roku akcja  "Sprzątania Świata" odbędzie się w dniach 20-22 września. Hasłem XX edycji jest pod hasłem „ ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”.
W naszej szkole „ Sprzątanie Świata „ odbyło się 25.09.2013 r.
Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przygotowali harmonogram akcji. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Każdy został zaopatrzony w rękawice ochronne oraz worki na śmieci. Pod opieką nauczycieli młodzi ekolodzy udali się likwidować „dzikie wysypisko” nad rzeką Kraśnianką. Na zakończenie zorganizowane było ognisko.