BICIE REKORDU
W PROWADZENIU RKO

Szkoła Podstawowa w Krasnej, w odpowiedzi na zaproszenie Fundacji WOŚP, po raz kolejny uczestniczyła w akcji bicia rekordu w równoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.
Wydarzenie to miało miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca przypadającego 16 października 2019 r. Cała akcja trwała ponad pół godziny (godz. 1150 - 1230) i polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji, tzn. 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych. Mieliśmy do dyspozycji 4 fantomy, które otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP.
W 2018 roku w ogólnopolskiej akcji wzięło udział 116 342 uczestników. Czy w tym roku udało się pobić ten rekord? O tym przekonamy się już wkrótce, kiedy WOŚP zbierze pełne dane od wszystkich współorganizatorów próby.

A.K.