OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Już od niemal dwudziestu lat 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku ten wyjątkowy dzień przypadł na niedzielę, więc uczniowie naszej szkoły świętowali go w poniedziałek 30 września. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mieli okazję odbyć interesujące rozmowy dotyczące czytelnictwa oraz spędzić miło czas na głośnej lekturze ulubionych książek. Wspólne głośne czytanie to doskonała okazja do rozwijania dziecięcej wyobraźni, wzbogacania zasobu słownictwa czy wreszcie - przyjemnego sposobu spędzania czasu. Czytanie ma wiele zalet, o czym warto pamiętać zwłaszcza dzisiaj, kiedy tradycyjne książki zdominowane zostały przez telewizję czy internet. Inicjatywy takie jak obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania mają na celu przypomnienie, że książki to nie tylko źródło wiedzy, ale i - jak napisała kiedyś Wisława Szymborska - ,,najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

JK