JEDZMY ZDROWE DYNIE - SEZON NA NIE SZYBKO MINIE

Dynia to znane od wieków warzywo, które oprócz swoich właściwości spożywczych pełni również we współczesnej kulturze popularnej funkcję symbolu związanego z ostatnim dniem października. To właśnie dynie widujemy często o tej porze roku w formie lampionów przykuwających uwagę przerażającą miną.
W naszym przedszkolu postanowiliśmy uhonorować dynię z okazji nietypowego ,,Święta Dyni" obchodzonego 30 października - w nieco inny, ciekawszy sposób. W poniedziałek 4 listopada przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w interesujących zajęciach, podczas których dowiedziały się, jak wiele cennych witamin i minerałów zawiera w sobie dynia, a także jak wpływają one na stan naszego zdrowia. Dzieci wykonały również okolicznościowe prace plastyczne oraz zapoznały się z wierszykami związanymi z tematem. Nie zabrakło też łamigłówek z dynią w roli głównej. Czas umilił nam słodki poczęstunek - dyniowe muffinki - przygotowane przez Mamy naszych przedszkolaków oraz Panią Kasię. W nawiązaniu do zbliżającego się 8 listopada Dnia Zdrowego Śniadania wspólnie przyrządziliśmy również pyszną i zdrową surówkę z dyni, jej pestek, marchewki i jabłka, która pozwoliła cieszyć się nie tylko wspaniałym smakiem, ale i samodzielnie wykonaną pracą!
Dzień dyni w naszym przedszkolu okazał się wspaniałą okazją, by przybliżyć dzieciom to pełne cennych wartości odżywczych warzywo, a także miło i aktywnie spędzić czas.

J.K.