NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku mija 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Mamy kraj wolny, Ojczyznę niepodległą. Po 123 latach zniewolenia Polacy odzyskali upragnioną wolność, mogli podejmować decyzje, dokonywać wyborów w oparciu o tradycyjne wartości i zasady w swoim własnym państwie. Każdy Polak – patriota nie może zapomnieć o 11 listopada. My dzisiaj w swojej szarej, zabieganej rzeczywistości nie zawsze pamiętamy, że patriotyzm to miłość, dawanie, ofiara, wyrzeczenie, praca, to gotowość do poświęcenia nawet życia… Nasi przodkowie dowiedli, że nie tylko pamiętali, ale było to ich priorytetem, a Ojczyzna, jak pisał Cyprian Kamil Norwid to „wielki społeczny obowiązek”. Obowiązek, który wzorowo wypełnili dla nas – spadkobierców.
W piątek 8 listopada o godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn, obejrzeliśmy ciekawy program artystyczny przygotowany przez uczniów klas VI i VII oraz wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu przedszkolaków.

L.M.