PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Już od dwudziestu lat w Polsce październik to miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym. W związku z tym, uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły uczestniczyli w tym czasie w lekcji bibliotecznej, podczas której mieli okazję do zapoznania się z zasadami wypożyczania książek z naszej biblioteki oraz ich użytkowania.
8 listopada pierwszoklasiści zostali włączeni do grona czytelników naszej biblioteki. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat książek oraz znajomością ich bohaterów i postaci z bajek, po czym zostali oficjalnie pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz zakładki.
Mamy nadzieję, że biblioteka będzie miejscem często odwiedzanym przez naszych uczniów, a książki zostaną ich przyjaciółmi.

J.K.

.