ZNOWU W SZKOLE

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 2 września. Tradycyjnie o godzinie 9 uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział we mszy świętej a następnie Pani Dyrektor przywitała wszystkich w szkolnej sali gimnastycznej. Młodsi uczniowie czekali z niecierpliwością na rozpoczęcie roku szkolnego. Starsi pewnie chcieliby jeszcze przedłużyć wakacje lecz kalendarz jest nieubłagalny i czasu nie zatrzymamy. Mimo to uczniowie klasy VIII godnie przywitali najmłodszych swych kolegów z klasy I, którzy już w pierwszy dzień zostali pasowani na uczniów naszej społeczności szkolnej. Sześcioro dzieci przyrzekało sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować innych.
Naszym najmłodszym życzymy sukcesów w nauce.
W tym roku świętujemy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy o tych co polegli w obronie kraju, o tych, którym nie dane było rozpocząć rok szkolny we wrześniu 1939.
Poległym w obronie Ojczyzny i nielicznym żyjącym dziękujemy.

LM