SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” mającej na celu podejmowanie działania na rzecz poszanowania środowiska. Jest to międzynarodowa akcja związana z promocją ochrony środowiska, której głównym organizatorem w Polsce jest fundacja Nasza Ziemia.

Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czyste środowisko. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem było pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji Sprzątania Świata wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci.

AK