WYCIECZKA DO CZARNORZEK

Wycieczka to zawsze najcudowniejsze chwile w życiu każdego ucznia. 17 września dzieci z klas I-III wyruszyły do pięknego rezerwatu przyrody „Prządki”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia ścieżką turystyczną Strzelnica – Prządki. Ścieżka ta - to atrakcyjny, malowniczy teren. Początek jej znajduje się obok dawnej cerkwi obecnie kościoła rzymskokatolickiego. Nasz pierwszy postój miał miejsce u podnóża skałek „Prządek”. Odpoczywając słuchaliśmy legend o trzech pannach zamienionych w głazy. Następnie odwiedziliśmy koleżanki i kolegów w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach. Razem z nimi wyruszyliśmy do Hodowli ALPAX państwa Okólskich. Zauroczyły nas „małe wielbłądy” jak o alpakach mówił pan Piotr- właściciel gospodarstwa. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzą, czym się odżywiają, jakie mają zwyczaje i co można zrobić z ich delikatnej wełny. Ostatnim celem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku Kamieniec, znajdującego się na granicy dwóch gmin Korczyny i Wojaszówki. Z ruin zamku podziwialiśmy panoramę powiatu krośnieńskiego. Na koniec mogliśmy zobaczyć narzędzia kata i dowiedzieć się o sposobach wymierzania kar w dawnych czasach. Szkoda, że tak niewiele pozostało z tej potężnej dawniej budowli. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

L.M.