WOLONTARIUSZOM MÓWIMY: TAK !

Wolontariat to dobrowolna działalność na rzecz innych, ale to także wyzwanie, możliwość sprawdzenia się w nietypowych sytuacjach i satysfakcja. Zaangażowanie społeczne może mieć różne formy – my wybraliśmy Wolontariat Studencki.
Program Wolontariatu daje nam, jako szkole, możliwość wymiany doświadczeń, wzbogaca ofertę edukacyjną, daje wgląd w najnowocześniejsze poglądy na pedagogikę – widziane oczami aktywnych, pełnych energii studentów. PROJEKTOR skutecznie łączy środowisko szkolne i akademickie, daje możliwość wzajemnej inspiracji.

PROJEKTOR – Wolontariat Studencki to program tworzący nie tylko przestrzeń twórczego działania studentów, ale również bardzo duża szansa dla uczniów z małych miejscowości. Kreatywni studenci dotarli również do naszej szkoły. Zajęcia z Nimi rozbudzają w naszych uczniach apetyt na wiedzę i chęć poznawania świata. Przekonują, że nauka może sprawiać radość, a wiedza daje lepszy start w dorosłość. Kontakt z wolontariuszami pozwala przekazać młodszym i starszym uczniom bardzo pozytywne wzorce osobowe, uczy bezinteresowności i pracy w grupie; zachęcone przykładem młodych ludzi dzieci chętnie pracują nad własnym rozwojem. Wolontariusze przekazują społecznie użyteczne postawy i inspirują do działania. Dzieci w wieku szkolnym potrzebują wsparcia, pragną by ktoś pokazał im, że wysiłek rzeczywiście ma sens. Chcą potwierdzenia, że jeśli do czegoś dążą, to mogą osiągnąć sukces.
Współpraca ze studentami pozwala nam to osiągnąć. To wcale nie jest trudne! Wystarczy powiedzieć: „TAK” Wolontariuszom. Wystarczy chęć dzielenia się z innymi wiedzą i pasją. Dla naszych uczniów przyjazd studentów jest zawsze wielkim wydarzeniem, zajęcia z nimi – motywacją do nauki i zabawą., a dla nas – nauczycieli – to ogromna satysfakcja, radość i motywacja do dalszych działań.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

REALIZOWANE PROJEKTY W NASZEJ SZKOLE