CZAR PAR

24 marca 2012r uczniowie klasy IV –Patrycja Cynar, Urszula Bober, Aleksandra Kiełbasa, Marcin Majcher oraz klasy V Agnieszka Kiełbasa, Ilona Błaszkiewicz, Dawid Ziobro, Paweł Gorzknik wzięli udział pod opieką nauczyciela matematyki Pani Teresy Podkul w VI Gminnym Konkursie Matematycznym dla szkół podstawowych pn. „Matematyczny Czar Par” organizowanym przez Zespół Szkół w Korczynie.
Konkurs polegał na rozwiązywaniu parami zadań matematycznych w pięciu kategoriach:
- zadania tekstowe,
- zadania z „Kangurkiem”,
- historia i matematyka,
- układanki geometryczne,
- internet
Za poprawne rozwiązanie zadania para otrzymywała punkty. Premiowane dodatkowymi punktami było również szybkość rozwiązania zadań. Nasi uczniowie „spisali” się świetnie. Dawid Ziobro i Paweł Gorzknik z klasy V spośród 9 par reprezentujących szkoły naszej gminy otrzymali najwyższą liczbę punktów i zajęli I miejsce. Natomiast para uczniów z klasy IV Ula Bober i Patrycja Cynar zajęła II miejsce spośród 8 par. Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali nagrody pocieszenia.
Turniej jest nie tylko okazją do rozwijania swoich uzdolnień matematycznych, ale również świetną zabawą. Jest kolejnym przykładem, że matematyką można się „bawić”.