Spotkanie z wolontariuszkami

Ostatnio do naszej szkoły tj. 06.06.2012r.przyjechały wolontariuszki z Politechniki Rzeszowskiej, aby omówić dzień wcześniejszy, czyli ''Dzień bez przemocy".
Klasy IV, V i VI zebrały się w sali gimnastycznej gdzie rozpoczęła się rozmowa o tym co to jest przemoc. Następnie przeczytano nam opowiadanie o złym zachowaniu dzieci z klasy wobec nowej koleżanki. Zadawano nam pytania w jaki sposób można by temu zaradzić. Nastąpiła przerwa, a po niej zabawa integracyjna. Potem wspólnie wymyśliliśmy kodeks "ZACHOWANIA BEZ PRZEMOCY". Na zakończenie panie rozdały drobne prezenciki i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Trzeba było się pożegnać. Mimo, że rozmawialiśmy o dość poważnym temacie nie zabrakło powodów do śmiechu!
Tak wyglądało nasze spotkanie z wolontariuszkami. Wszystkim bardzo się podobało.