22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

W naszej szkole 24 kwietnia 2012 r. był obchodzony Światowy Dzień Ziemi.

Po raz pierwszy Dzień Ziemi był obchodzony 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych . Od tamtej pory wszedł on do harmonogramu imprez w niemal wszystkich krajach świata.

W Polsce obchodzimy go po raz czternasty. To dzień ,który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. Od dawien dawna naukowcy poszukują śladów życia w kosmosie. Jak dotąd nie znaleźli ich nigdzie poza Ziemią. Obserwując zachowanie ludzi powstaje pytanie : jak długo będzie ona istniała? Ile jeszcze Ziemia potrafi wytrzymać?

W związku z tym członkowie Ligi Ochrony Przyrody przygotowali występ. Miał on na celu uczczenie święta a także zachęcenie uczniów do właściwego zachowania zgodnego z zasadami ochrony przyrody.