SZKOŁA, KRASNA, PODSTAWÓWKA

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W ZS w Komborni  odbyły się eliminacje do ,,Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". W turniej uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy

Konkurs składał się z dwóch etapów:

• część teoretyczna – test z wiedzy o ruchu drogowym,

• część praktyczna – jazda w miasteczku rowerowym.

Na pierwsze zadanie uczniowie mieli 40 minut. Zawodnicy musieli odpowiedzieć na 25 pytań z zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, wykazać się znajomością znaków drogowych oraz umiejętnością odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach spotykanych w ruchu drogowym, np. skrzyżowania, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugie zadanie polegało na przejeździe rowerem po torze przeszkód i określonej trasie w miasteczku rowerowym zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. W tym zadaniu liczyła się wyłącznie precyzja i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Naszą szkołę, po wcześniejszych szkolnych eliminacjach, reprezentowali:

Paweł Kiełbasa, Agnieszka Kiełbasa i Jakub Łuksa.

Nasza drużyna zajęła III miejsce, a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się nasz uczeń Jakub Łuksa