MAGICZNY ŚWIAT BAJEK

Dnia 17.12.2010r. do naszej szkoły przybyli aktorzy teatru lalek ,,Bajka” z przedstawieniem pt. „Kocmołuszek”. Akcja przedstawienia rozgrywa się w zamku Księcia Brudasa w barwnej, bajkowej scenerii. W przedstawieniu występuje książęca rodzina: Książę i Księżna Brudasowie, Syn-Kocmołuszek, Córka-Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka  i Królewna Śnieżka, uosobione postacie: Brudu, Próchnicy, Anemii, Mikrobów oraz Witamin, Mydła, Grzebienia, Gąbki, Owoców i Warzyw. Akcja toczy się wartko, co sprawia, że uczniowie oglądają przedstawienie z zaciekawieniem i łatwo zapamiętują przekazywane im treści dydaktyczne. Grę lalek przeplatają dialogi aktorów  z widownią, dzięki czemu dzieci są współuczestnikami przedstawienia. Widok dużych, pięknie ubranych kukiełek pobudzał wyobraźnię uczniów, przybliżając im tematykę przedstawienia. Spektakl w obrazowy, sugestywny  i zrozumiały sposób uświadomił dzieciom, jak istotne jest przestrzeganie zasad higieny oraz prawidłowe odżywianie. Zasady te zostały przekazane uczniom  w pełnych humoru dialogach i piosenkach.
Obejrzane przedstawienie było dla nas nie tylko dobrą zabawą, ale wspaniałą lekcją, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.