MOJA MAŁA OJCZYZNA

1 czerwca 2012r. uczniowie klasy V dzielili się z koleżankami i kolegami ze szkoły informacjami na temat historii, przyrody, geografii oraz kultury powiatu krośnieńskiego. Wykład wzbogacony został o plansze z fotografiami sławnych postaci związanych z powiatem, a także ze zdjęciami i opisami ciekawych miejsc i zabytków. Uczniowie przygotowali również mini prezentacje multimedialne.
Ta prezentacja to jeden z punktów realizowanego w tej klasie od dwóch lat autorskiego programu z zakresu edukacji regionalnej „Jestem stąd” i wynik kilkutygodniowej pracy metodą projektu edukacyjnego. Trzy grupy piątoklasistów: historyczna, geograficzno – przyrodnicza i kulturalna zbierały potrzebne wiadomości, działając zgodnie z przygotowanym wcześniej planem. Uczniowie spotykali się regularnie z opiekunką, by przedstawić zgromadzony materiał. Pomagali im Rodzice, a nawet Dziadkowie – za co należą się im serdeczne podziękowania.
Obecni na prezentacji uczniowie mieli okazję lepiej poznać swoja małą Ojczyznę; jej przeszłość, a także bogactwo przyrody i kultury.