„Młody Nobel”

Dnia 29 listopada 2010r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w nietuzinkowej oraz zaskakującej lekcji fizyki.
Dzięki tego typu zajęciom młodzi ludzie uświadamiają sobie, że fizyka to nie tylko mozolne „wkuwanie” wzorów oraz definicji, ale również wykonywanie interesujących doświadczeń, a także obserwowanie różnorakich zjawisk zachodzących na świecie. Zajęcia poprowadził nasz zaprzyjaźniony wolontariusz –  p. Marcin. Uczniowie obejrzeli mnóstwo zadziwiających eksperymentów. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Młody Nobel” realizowanego przez wolontariat studencki.
Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia oprócz dostarczenia uczniom sporej dawki rozrywki, zaszczepią w ich młodych sercach głód wiedzy i pragnienie poznawania świata oraz uświadomią im, że fizyka to przedmiot nie tylko trudny, ale i ciekawy.