ZAJĘCIA Z WOLONTARIATEM STUDENCKIM

Dnia 22 marca 2012 roku Szkołę Podstawową w Krasnej odwiedziła studencka grupa wolontariuszy. Przybyli goście przeprowadzili ciekawe zajęcia z robotyki, podczas których zaprezentowali zbudowane przez nich roboty LEGO oraz roboty humanoidalne. Pokaz odbył się w ramach projektu „Młody Nobel”.
Zaprezentowane roboty wywołały wielkie zainteresowanie zarówno wśród młodszych, jak i tych starszych uczniów. Największy podziw wzbudził robot układający kostkę Rubika oraz robot potrafiący chodzić, tańczyć, a także reagować na podane komendy.

Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy rozbudziły w uczniach ciekawość i zainteresowanie robotyką, a także dostarczyły wszystkim wiele radości i miłej rozrywki.

W tym samym dniu jedna z wolontariuszek przeprowadziła z młodszymi uczniami zajęcia „Jestem małym ratownikiem”. Wprowadziły one dzieci w tematykę udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zostali zaznajomieni z zawartością domowej apteczki. Dowiedzieli się również, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz jak prawidłowo wezwać pomoc, korzystając z telefonów alarmowych.

Przeprowadzone w miłej atmosferze zajęcia uświadomiły uczniom, że nawet najmłodsi mogą udzielić pomocy – niezwłocznie i w prawidłowy sposób wezwać fachową pomoc medyczną.