... PIĘKNE SĄ NASZE BARWY OJCZYSTE ...

W dniu 30.04.2013 r. w Szkole Podstawowej w Krasnej odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt majowych: Święta Flagi i 222. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustanowione w 2004 roku święto Flagi Narodowej ma przypominać o polskich barwach narodowych nierozerwalnie związanych z naszymi dziejami. Uroczystą akademię zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego, po którym starsi uczniowie przybliżyli zebranym tło historyczne majowych świąt. Przypomnieli, że wydarzenia z tamtych lat miały istotny wpływ na kształtowanie się dalszych losów narodu polskiego.
W uroczystości brały także udział odświętnie ubrane przedszkolaki, które z ogromnym zapałem zaangażowały się w przygotowanie programu artystycznego. Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania do własnego kraju kształtują się już od dzieciństwa, co roku wkładamy wiele serca i pracy we wspólne celebrowanie naszych patriotycznych świąt.