GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 24 kwietnia 2013 roku po raz kolejny dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Poezja Czesława Janczarskiego" organizowanym corocznie przez Przedszkole Samorządowe oraz GOK w Korczynie. W konkursie wzięło udział …10. przedszkolaków z Krasnej. Mali artyści zachwycali naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Wśród nagrodzonych znaleźli się także nasi uczniowie: Oliwia Mandela (wyróżnienie) i Nikola Nycz.(III miejsce).

Głównym celem organizowanego konkursu jest popularyzacja postaci i twórczości Czesława Janczarskiego oraz rozwój zdolności recytatorskich dzieci poprzez rozbudzanie ich zainteresowań poezją.

Staramy się nieustannie zachęcać przedszkolaki do występów na scenie, a także uwrażliwiać je na niezwykłe piękno języka literackiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.