GMINNE ELIMINACJE
OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

7.03.2013 w Domu Strażaka w Korczynie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem OTWP jest popularyzowanie wśród młodzieży i dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Konkurs składał się z dwóch etapów – pisemnego i ustnego. W pisemnej części wzięli udział uczniowie z terenu gminy Korczyna. Do ustnego (finałowego) etapu zakwalifikowało się po 3 uczniów z każdej kategorii wiekowej, którzy najlepiej wypadli w części pisemnej.

Naszą szkołę, po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, reprezentowała drużyna w składzie Patrycja Cynar, Urszula Bober, Marcin Majcher.
Po części pisemnej najwięcej punktów zgromadziła Ula, która tym samym zakwalifikowała się do etapu ustnego.  Z części ustnej też uzyskała największą liczbę punktów.

Ula Bober zajęła I miejsce i będzie reprezentowała naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Miejscu Piastowym.

Życzymy jej sukcesów na kolejnych szczeblach turnieju.

Wysokie wyniki uzyskali także Patrycja i Marcin, którzy uplasowali się tuż za podium.